Период
  • 26.04.2018 – 03.05.2018
  • 03.05.2018 – 10.05.2018
  • 10.05.2018 – 17.05.2018
  • 17.05.2018 – 24.05.2018
  • 24.05.2018 – 31.05.2018
  • 31.05.2018 – 07.06.2018
  • 07.06.2018 – 14.06.2018
  • 14.06.2018 – 21.06.2018
  • 23.08.2018 – 30.08.2018
  • 30.08.2018 – 06.09.2018
  • 06.09.2018 – 13.09.2018
  • 13.09.2018 – 20.09.2018
  • 20.09.2018 – 27.09.2018
  • 27.09.2018 – 04.10.2018
  • 04.10.2018 – 11.10.2018
  • 11.10.2018 – 18.10.2018
от 1289 лв при записване до 30 октомври 2017

ПРОГРАМА

1-ви ден

София  - Лисабон

19:00 - сборно време на Аерогара София, терминал 2

20:50 – полет към Лисабон

23:20 – кацане в Лисабон

00:30ч - трансфер до хотела

01:00ч – настаняване. Нощувка

2-ри ден

Лисабон

07:30ч – 09:00ч – закуска

10:00ч – 14:00ч (4 часа) - туристическа обиколка на Лисабон

14:00ч  ~ 15:00ч  – свободно време  в центъра на Лисабон

17:00ч – 18:00ч (1 час) - трансфер до хотел Do Mar 4* в Сесимбра

18:30ч – 19:00ч - настаняване и свободно време в хотел Do Mar 4* в Сесимбра

19:00ч – 21:00ч - вечеря 

3-ти ден   

Фатима – Назаре - Баталя – Обидош

07:30ч – 09:00ч – закуска

Опция: Свободен ден за плаж, самостоятелни занимания в Сесимра или Лисабон.

Опция: 07:30 – 20:00 ч (12 часа) -  екскурзия до Фатима – Баталя – Назаре – Обидош. 

19:00ч – 21:00ч - вечеря 

4-ти ден      

Порто

 

07:30ч – 09:00ч – закуска /за пътуващите до Порто има заявена ранна закуска/

Опция: Свободен ден за плаж, самостоятелни занимания в Сесимра или Лисабон.

Опция: 07:00 – 20:00 ч (13 часа) екскурзия до Порто

19:00ч – 21:00ч - вечеря 

5-ти ден      

Кабо да Рока - Кашкаиш - Ещорил

 

07:30ч – 09:00ч – закуска

Опция: Свободен ден за плаж, самостоятелни занимания в Сесимра или Лисабон.

Опция: 08:30 – 16:30 ч (8 часа) екскурзия Кабо да Рока – Кашкаиш - Ещорил

19:00ч – 21:00ч В- вечеря 

6-ти ден    

Замъците на Синтра и Кейлуж /UNESCO/

 

07:30ч – 09:00ч – закуска

Опция: Свободен ден за плаж, самостоятелни занимания в Сесимра или Лисабон.

Опция: 08:30 – 16:30 ч (8 часа) екскурзия Синтра и Кейлуж

19:00ч – 21:00ч - вечеря 

7-ми ден      

Евора

 

07:30ч – 09:00ч – закуска

Опция: Свободен ден за плаж, самостоятелни занимания в Сесимра или Лисабон.

Опция: 09:00 – 16:00 ч (7 часа) екскурзия Евора

19:00ч – 21:00ч - вечеря 

Опция: традиционна Фадо вечер

8-ми ден      

Лисабон - Еxpo`98

 

07:30ч – 09:00ч – закуска

10:00ч – 11:00ч (1 час) - трансфер от хотел Do Mar 4* в Сесимбра към Лисабон

Опция: 11:00ч – 21:00ч - свободно време  в центъра на Лисабон

Опция: 14:00ч – 18:00ч (4 часа) - посещение на Парка на Нациите – EXPO`98,  Океанариума и

21:00ч - трансфер до аерогара Лисабон

9-ти ден      

Лисабон - София

 

00:00ч - полет към София 

06:00ч - пристигане на аерогара София

 

 

Всички обявени часове са в местно време и е възможно е да варират до +/- 2 часа.

В случай на закъснение по-голямо от предвиденото, всички пътуващи туристи ще бъдат компенсирани 

 

ЦЕНИ НА ПРОГРАМАТА

 
ЦЕНИ:

 

Турист в стая с две легла

Турист в единична стая

Турист на допълнително  легло

Дете до 12 год

Ранни записвания до 31.10.2017 ПРОЛЕТ 2018г

03.05.2018г 

10.05.2018г 

17.05.2018г 

 

1298 лв

 

1598 лв

 

1228 лв

 

998 лв

26.04.2018г  24.05.2018г

31.05.2018г

 

1368 лв

 

1678 лв

 

1328 лв

 

998 лв

07.06.2018г 

14.06.2018г

 

1398 лв

 

1718 лв

 

1368 лв

 

998 лв

Ранни записвания до 31.10.2017 ЕСЕН 2018г

13.09.2018г

20.09.2018г

27.09.2018г 

04.10.2018г 

11.10.2018г

 

1298 лв.

 

 

1538 лв

 

1158 лв

 

998 лв

06.09.2018г 

1368 лв

1678 лв

1328 лв

998 лв

23.08.2018г 

30.08.2018г 

 

1398 лв

 

1718 лв

 

1368 лв

 

998 лв

 

Цената включва:

  • Самолетен билет за директен полет София – Лисабон – София
  • Летищни такси /113 евро към 01.08.2017г/
  • Трансфер с автобус летище – хотел – летище в Лисабон
  • 1 нощувка със закуска в хотел hotel Vip Berna 3* в  Лисабон
  • 6 нощувки със закуски и вечери в Лисабон/ Сесимбра в hotel do Mar 4*
  • Настаняване в стаи с гледка океан  само в hotel do Mar 4*
  • Вода и 1 чаша вино на вечерите в hotel do Mar 4* в Сесимбра
  • Полудневна туристическа обиколка на Лисабон
  • Екскурзовод на български език по време на туристическите обиколки
  • Водач от агенцията по време на престоя в Португалия
  • Медицинска застраховка за периода на пътуването с покритие 5 000 EUR с ЗК „Евроинс“ АД

Цената не включва:

  • Допълнителни екскурзии на място
  • Обяди
  • Вечеря в хотела в Лисабон
  • Доплащане за вечеря с по-богато и разнообразно меню в зала „а ла карт“ – 17 евро на ден
  • Възможно е да се наложи заплащане на градска такса, лично на рецепцията на всеки хотел – 2 евро на турист на дeн.
  • Входните такси за посещаваните обекти – от 3 до 18 EUR всеки
  • Посещение на винарска изба и дегустация на Портвайн - 10 EUR
  • Транспорт от центъра на Синтра до замъка Пена - 5 EUR /в двете посоки/
  • Застраховка „Отказ от пътуване” – около 38 лв /за туристи над 60 год има увеличение/
  • Разходите от личен характер

 

Допълнителна информация:

  • Офертата важи при минимум 40 туриста
  • Допълнителните екскурзии се осъществяват при минимум 15 туриста
  • При недостиг на минималния брой записани, туристът ще бъде уведомен най-късно 7 дни преди началото на пътуването.
  • Необходими документи за пътуване – лична карта, валидна 6 месеца след датата на пътуване. За лица под 18 год., пътуващи без родители или само с един от тях, се изисква нотариално заверена декларация от другия родител.
  • Ваксини – няма изискване за задължително ваксиниране преди влизане в посещаваните страни

 

Срокове и начин на плащане:

  • Депозит  500лв. при резервация.
  • Доплащане до 100% - 30 дни преди отпътуване
  • Плащането може да се извърши по банков път или в брой, с кредитна или дебитна карта в офиса на ТУРОПЕРАТОРА или при оторизираните му агенти.

 

Срокове за анулации и неустойки:

  • от деня следващ деня на подписване на договора до 60 календарни дни преди датата на тръгване – 100 лв на турист. 
  • от 59 до 30 календарни дни преди датата на тръгване - 100% от внесения депозит. 
  • от 29 до 14 календарни дни преди датата на тръгване - 75% от общата цена на организираното пътуване; 
  • под 14 календарни дни преди датата на тръгване - 100% от общата цена на организираното пътуване; 
  • Допълнителни екскурзии, невключени в пакетната цена:

    Атракция

    Цена на тура

    Обекти

    Входна такса

    1. Традиционна Фадо вечер /без вечеря/ при минимум 15 човека

    около 45 EUR

    Фадо ресторант

    няма

    2. Парка на Нациите – EXPO`98

    10 EUR

    Парка на Нациите -

    EXPO`98 и търговски център Вашко да Гама

    Океанариум

    няма

     

     

    18 ЕUR

    3. Еднодневна екскурзия до Фатима – Баталя – Назаре – Обидош

    58 EUR

    Базиликата във Фатима Манастирът Баталя

     

     

    Замъкът в Обидош

    безплатно

    възрастни - 6 ЕUR, деца до 14 г. – 0 ЕUR, над 65 г. – 3 ЕUR,

    3-4 EUR.

    4. Еднодневна екскурзия до Порто

    58 EUR

    Двореца Болса

    Дегустация на Портвайн

    8,50 EUR

    10 EUR

    5. Еднодневна екскурзия до  Кабо да Рока -Кашкаиш – Ещорил

    38 EUR

    Сертификати от Кабо да Рока

    15 EUR

    6. Еднодневна екскурзия до Синтра и Кейлуж

    38 EUR

    Дворецът Синтра

     

     

    Дворецът Пена

     

     

     

     

     

     

    Кинта де Регалейра

     

    Дворецът Кейлуж

    възрастни -10 EUR

    деца, пенсионери – 8.50

     

    възрастни 14 EUR

    деца и пенсионери – 12.50 EUR  (+ 3 евро за транспорт по територията на парка към двореца, +5 евро за гр.автобус до двореца )

     

    Възрастни – 6 EUR

    Деца и пенсионери – 4 EUR.

    Възрастни – 10 EUR

    деца и пенсионери – 8.50 EUR.

    7. Еднодневна екскурзия до Евора

    38 EUR

     

    няма

    Деца до 10 год. - 50% отстъпка от цените на допълнителните екскурзии /с изключение на Фадо вечер/

    При закупуване на пакет от 4 екскурзии в България – отстъпка 10% от цената им

    Туроператорът си запазва правото да промени цените в случай на значителна промяна във валутните курсове, при увеличаване стойността на транспортните разходи, в т. ч. на горивото, както и  увеличаване размера на такси, свързани с ползвани услуги по договора, като летищни, пристанищни и други такси. При промяна на курса цените ще бъдат актуализирани към датата на плащане. 

EFY20171013